Setkání v Polsku

Společné setkání v Polsku

     V červnu se uskutečnilo se uskutečnilo společné setkání pracovních týmů z České republiky a Polska. Proběhlo na půdě jedné ze spolupracujících škol ve Wodislawi Ślaski a účastnila se ho skupina také z druhé spolupracující školy z města Žory.  Setkání trvalo dva dny.

         Projekt „Krajina za školou“ je ve spolupracujících polských školách zaměřen na vývoj a ochranu životního prostředí a tak jsme se seznámili právě s tímto okruhem. Naši partneři ve Wodislawi Ślaski se mimo jiné zajímají o léčbu nemocných kaštanů rostoucích v okolí města. Společně se tak týmy spolupracovníků ponořily do zkoumání a popisu zdravých a nemocných listů těchto stromů a snažily se dobrat nějakých výsledků. Setkání se účastnili mimo jiné také zástupci Euroregionu Silesia z Polska a hejtman města.

         Setkání nebylo jen pracovní, ale také poznávací. Navštívili jsme hejtmana na radnici, podívali jsme se na fotbalový stadion města, na kterém se hraje nejvyšší liga a  prošli jsme se po krásném náměstí. Večer jsme se ještě více mohli poznávat s rodinami našich ubytovatelů.

         Z naší školy jelo na toto setkání 16 žáků a dva učitelé. Můžeme se také těšit na další která proběhnou. To nejbližší bude v říjnu opět v Polsku.