6.aktivita - Polsko

6. aktivita projektu Krajina sportovní

Wodzislaw Sl. – 17. března 2010

 

 

Poslední aktivitou projektu Krajina sportovní bylo závěrečné setkání v polské Wodzislawi Sl.

Sraz všech účastníků ze ZŠ Starý Jičín byl v 7.30 před budovou školy, kde byl také přistaven autobus. Celkem se tohoto setkání účastnilo 42 žáků ve věku 9 - 16 let a 6 spolupracovníků projektu, včetně koordinátora. Všichni zúčastnění žáci se účastnili alespoň některého z předchozích setkání. Do Polska nás rovněž doprovodil místostarosta obce Ing. Miroslav Klimpar.

Do polského města Wodzislawi Sl. jsme dorazili po 9. hodině. Ve spřátelené škole nás nejprve čekalo občerstvení. Poté začalo oficiální ukončení projektu v aule školy. Hlavní slovo měla ředitelka školy, kterou postupně střídali hosté a koordinátoři projektu. Ti zhodnotili průběh projektu a poděkovali všem zúčastněným. Následoval kulturní program žáků polské školy z různých oblastí – pěvecké vystoupení, scénky spojené se sportem, taneční vystoupení a hra na nástroje.

Poté následoval volný program s občerstvením spojený s prohlídkou fotografické prezentace projektu. Českých žáků se ujali jejich polští přátelé a provedli je po celé škole. Původně naplánovaná prohlídka města musela být pro nepřízeň počasí zrušena.
Po 13 hodině se všichni rozloučili a před 15 hodinou byl autobus na Starém Jičíně.

 

 

Starý Jičín 18. března 2011                                                     Mgr. Martina Houšková, koordinátor