5.aktivita - Polsko

5.aktivita projektu Krajina sportovní

Dom Wczasowy „Graniczny”  Zwardoń 41

Zespół Szkół nr 2 ul. Wałowa 5 Wodzisław Śl.

12. - 13. ledna 2011

 

12. a 13. ledna 2011 se konalo dvoudenní setkání našich žáků s polskými partnery v rámci projektu Krajina sportovní. Místem setkání tentokrát byly polské hory - Dom Wczasowy „Graniczny”  Zwardoń 41.

Žáci naší školy měli sraz ve škole, kde čekali na příjezd autobusu s polskými účastníky. Ten přijel v 9 hodin na náměstí Starého Jičína a okolo 13 hodiny jsme konečně dorazili na místo pobytu.
Odpoledne jsme jeli lyžovat. Všude kolem nás byly sjezdovky, ale díky počasí na žádné nebylo moc sněhu. Na sjízdnou sjezdovku jsme ještě museli jít 300 metrů po zledovatělé cestě nahoru. Na ní byl alespoň nějaký sníh. Ale nejezdila. Přesto ji kvůli nám pustili. V podvečer jsme dojeli zpět do hotelu na večeři. Po večeři si pro nás polští partneři připravili překvapení v podobě vozů zapřažených koňmi. Každý vůz měl svou pochodeň a provezl nás městem. Po krásné projížďce jsme opékali a někteří vyzkoušeli vodu v hotelovém bazénu.
Druhý den po snídani jsme uklidili pokoje a opět si šli zaplavat do bazénu. Přes noc žádný sníh nepřipadl, tak jsme museli nechat lyže ležet. Zasportovat jsme si ještě mohli při ping pongu, který jsme si sami zorganizovali a kterého se zúčastnili jen někteří Poláci.
Po 13 hodině jsme vyrazili k domovu.

 

                                                                                        Karolína Mikšová, Kristýna Janýšková, Martina Houšková, koordinátor