Zlatá zpráva z vybíjené

01.04.2019 22:29

Krásného úspěchu dosáhla ve čtvrtek 28. března naše děvčata ze 4. a 5. tříd v okresním finále ve vybíjené, které se uskutečnilo v hale ABC v Novém Jičíně za účasti 6 nejlepších družstev novojičínského okresu.

Holky musely sehrát celkem 5 zápasů, které zvládly na výbornou. Prvním našim soupeřem byla ZŠ z Bílovce. Tento zápas pro nás znamenal první výhru. Potom následoval souboj se ZŠ Fulnek, opět jsme vyhrály. Po třetím vítězství nad ZŠ Pohořská Odry už jsme věděly, že máme šanci na medaili. Ale čekal nás soupeř nejtěžší. Tím byla ZŠ Milady Horákové z Kopřivnice. Po velkém boji jsme vyhrály a začaly sahat po zlaté medaili. Musely jsme ještě porazit posledního soupeře, kterým byla ZŠ Frenštát pod Radhoštěm. Poslední překážka byla zdolána a my mohli slavit. Naše družstvo porazilo všechny týmy a stalo se nejlepším družstvem okresu. Získalo zlatou medaili a zasloužený postup do krajského kola, které se uskuteční v květnu ve Frýdku Místku. Pochvalu za vzornou reprezentaci naší školy si zaslouží: Ema Polášková, Kristýna Indráková, Eva Kanócz, Nikola Maléřová, Eliška Króliczková, Katka Kalíšková, Anička Tisovská, Lucie Rybářová, Monika Maléřová, Agáta Horutová, Lucie Křížková a Elen Simperová (fotogalerie).

Kateřina Horutová