Zemědělství žije!

17.05.2015 21:12

Ve středu 6. 5. se v knihovně naší školy pro děti ze třetích tříd uskutečnila zajímavá přednáška, která byla zaměřena na seznámení dětí s oblastí zemědělství, s chovem zemědělských zvířat a pěstováním plodin. V rámci projektu „Zemědělství žije!“, jeho podpory a povědomí o něm, přednášela paní Ing. Soňa Jelínková ze Zemědělského svazu ČR. V první části zhlédly děti poutavou prezentaci, a v té další si mohly na praktických pomůckách vyzkoušet svoje znalosti z prvouky. Největší úspěch u dětí měl ovšem simulátor dojení krav! Děkujeme paní Aleně Hubové, která přednášku zorganizovala (fotogalerie).

 

Postřehy dětí:

Tomáš, Radim, Ondra: Musíme si vážit zemědělské půdy, protože jí je jenom 10%, proto chceme zařídit, aby jí bylo víc, ale ještě nevíme jak. A taky chceme, aby se přestaly stavět nové domy a aby se využily ty zchátralé, protože se dají opravit (tam, kde jednou stál dům, už nikdy nebude úrodná půda).

Luca: Nejvíce se mi líbily skládačky zvířat, ukázky obilovin, promítání na interaktivní tabuli a ukázky výživy pro zvířata.

Melánie, Julie, Eva: Nejvíc se nám líbilo, jak každá skupina mohla dojit krávu.

Filip: Nejvíc mne bavilo hraní s farmou a dojení.

Zdeněk, Jakub, Radim: Dobré bylo dojení, farma, soutěže, poznávačky semen a obrázky různých traktorů.

 

Jana Šarmanová a Radim Obšivač