Všestrannost je cesta k vítězství

08.09.2020 22:23

I přes složitější epidemiologickou situaci se odehrálo v areálu VUT v Brně ve dnech 2. - 4. 9. 2020 republikové finále v olympijském víceboji, do kterého postoupilo také pět našich nejvšestrannějších sportovců. Za krásného počasí a za účasti mnoha bývalých olympioniků v čele se Šárkou Kašpárkovou či Štěpánkou Hilgertovou se během 2 dní odehrál závod, ve kterém museli všichni závodníci zvládnout 10 disciplín zaměřených na rychlost, sílu či vytrvalost.

„Naši" se v širokém startovním poli neztratili a předvedli výborné výkony, ale i velkého sportovního ducha. V chlapecké kategorii jsme měli dvojí zastoupení. Lukáš Hasal se mezi chlapci ročníku 2007 umístil na pěkném 22. místě. Z jeho výkonů je třeba vyzdvihnout přeskok přes švihadlo. V této disciplíně byl nejlepší, když dokázal zvládnout celkem 353 přeskoků za 2 minuty. Martin Dubec mezi dvanáctiletými chlapci obsadil ještě lepší 17. místo. Jeho silnou disciplínou byly shyby. Těch mu bylo za dvě minuty napočítáno celkem 64. Velkou radost nám udělala všechna tři děvčata. Ve svých kategoriích, kde soutěžilo 40 a někde až 80 závodníků obsadila krásná umístění. Štěpánka Dubcová (ročník 2006) skončila na výborném 7. místě. Navíc dokázala ve skoku dalekém zlepšit školní rekord výkonem 489 centimetrů. Štěpánce k rekordu moc gratulujeme a pevně věříme, že to letos nebude její jediný překonaný školní rekord. Ještě o stupínek lépe dopadla ve své věkové kategorii Lucie Křížková (ročník 2009), která se umístila na krásném 6. místě. Lucka patřila mezi nejlepší v přeskocích přes švihadlo, kterých dokázala zvládnout celkem 308. O nejlepší umístění našich závodníků se pak postarala Agáta Horutová (ročník 2008), která dlouho bojovala o medaili a nakonec po dramatickém souboji obsadila 4. místo, když ji bronzová medaile utekla v přepočtu na body asi o pouhé 4 shyby. I tak je její bramborová medaile velkým úspěchem. Agáta patřila mezi nejlepší v klicích, kdy jich dokázala zvládnout během 2 minut celkem 139.  Lucce, Agátě, Štěpánce, Lukášovi a Martinovi moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Protože se nezalekli svých soupeřů, nevzdali ani jedinou disciplínu a ve většině případů zlepšili své maximální výkony i za cenu velké bolesti. A za to si jistě zaslouží naše velké uznání (fotogalerie).