Vánoce ve městě

16.12.2015 19:30

A Vánoce jsou za dveřmi! Proto jsme se zúčastnili programu muzea v Novém Jičíně – Vánoce ve městě. Děti si připomněly vánoční tradice, zazpívaly si koledy, v zámecké kuchyni pekly cukroví, zdobily perníčky, „stloukaly“ máslo a popíjely bylinkový čaj s medem. V prostorách muzea vyráběly perličkovou ozdobu na vánoční stromeček a blahopřání pro své blízké. Celý program byl doplněn zajímavým vyprávěním o zvycích, které patří do období adventu. Jako památku na tento pěkný den si každé z dětí odneslo vlastnoručně namalovanou baňku a svíčku (fotogalerie).

                                                                                                                                                   Radim Obšivač

5.A: největší pochoutka - chléb s máslem

Ve středu 9. 12. se naše třída v rámci pracovních činností vydala na Žerotínský zámek v Novém Jičíně na tradiční program pro školy Vánoce ve městě. Vyslechli jsme vyprávění o Vánocích a vánočních zvycích našich předků, vlastnoručně jsme si vyrobili svíčku z včelího vosku, namalovali baňku a vytvořili anděla. Povídání bylo doplněno ukázkami řezbářství, sami jsme vyzkoušeli předení, pečení i zdobení cukroví a výrobu másla. To se nám moc líbilo a máslo bylo tak dobré, že nám museli jeho ochutnávku přidat. A náš spolužák zalitoval, že doma máselnici někomu darovali…

                                                                                                                                                Šarka Suchanová