Úspěšný Pohár rozhlasu

10.05.2015 17:30

Ani jsme se nenadáli a naplno se rozběhla letní atletická sezóna. Jako první začala populární soutěž družstev Pohár rozhlasu. Okrskové kolo za účasti všech novojičínských škol a naší školy se uskutečnilo na atletickém hřišti v Novém Jičíně ve čtvrtek 7. května. Je to soutěž velice náročná, kdy během dopoledne musí mladí atleti plnit všechny atletické disciplíny. Ty se bodují, sčítají dohromady a z nich vychází vítěz. Toto okrskové kolo nám vyšlo více než dobře. Stali jsme se totiž vítězi v kategorii mladších dívek a v kategorii mladších chlapců, kdy jsme nenašli žádného přemožitele z řad ZŠ Tyršova, ZŠ Komenského 66, ZŠ Komenského 68 a ZŠ Jubilejní z Nového Jičína. Díky tomu jsme postoupili do okresního finále, které se za účasti nejlepších škol novojičínského okresu uskuteční ve čtvrtek 14. května. Do něj se ještě probojovalo díky vysokému bodovému hodnocení i družstvo starších žákyň, které obsadilo 2. místo za ZŠ Tyršova z Nového Jičína.

Z výsledků jednotlivců musíme vyzdvihnout Veroniku Viláškovou, která zvítězila ve skoku dalekém výkonem 446 cm a v běhu na 60 metrů byla druhá časem 8,9 s. Svoji soutěž vyhrála i Nikola Štramberská v běhu na 600 metrů časem 1:59,10. Adéla Doubravská se dělila o 1. – 2. místo ve skoku vysokém, když překonala laťku ve výšce 130 cm. V hodu kriketovým míčkem zvítězila Jessika Sadílková výkonem 46 metrů. Vyhráli jsme i štafetu 4x60 metrů ve složení Michaela Horutová, Jessika Sadílková, Jana Volková a Veronika Vilášková. Z mladších chlapců jsme měli také několik vítězů. Adam Pajor a Martin Zelík vyhráli běh na 60 metrů časem 8,2 s. Martin Zábranský vyhrál skok vysoký výkonem 145 cm. Měli jsme i vítěznou štafetu ve složení Martin Zelík, Adam Pajor, Daniel Mikš a Martin Zábranský. Všem, kteří se těchto závodů zúčastnili, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a družstvům mladších dívek a chlapců a družstvu starších dívek držíme palce v okresním finále (fotogalerie).

Kateřina Horutová a Libor Petráš