Úspěšné štafety

17.05.2015 21:17

V pondělí 11. května se na atletickém stadionu v Novém Jičíně konal 2. ročník běžecké soutěže pro žáky 1. až 5. tříd Štafetový pohár. Naše škola jako všechny ostatní přihlášené musela sestavit 8 – členná smíšená družstva dívek a chlapců v mladší a starší kategorii, která běžela úseky po 100 a 200 metrech. Po náročné práci, kdy se štafety musí sestavit a sehrát, je důležité tuto práci prodat i v samotném závodě. A to se nám podařilo. V konkurenci škol z celého novojičínského okresu jsme v konečném součtu obsadili výborné 2. místo a ještě jsme si vybojovali postup do krajského finále.

To se uskutečnilo hned na druhý den, v úterý 12. května na atletickém stadionu v Ostravě – Vítkovicích. Setkali jsme se tu s atlety z Opavy, Ostravy, Frýdku Místku, Havířova, Třince a dalšími (celkem 15 nejlepších družstev z celého kraje) a nezalekli jsme se. I když soupeři byli hodně dobří, v této konkurenci jsme se neztratili a obsadili moc pěkné 6. místo. Vítězem celého krajského finále se stala ZŠ Emila Zátopka z Kopřivnice, náš jediný přemožitel z okresního klání. Velké poděkování a gratulace patří všem našim malým atletům, kteří naši školu reprezentovali. Jsou to: Jakub Ševčík, Štěpánka Dubcová, Vanda Křížková, Daniel Haman, Tereza Kemlová, Marie Dlabajová, Eliška Randýsková, Marek Štramberský, Erik Hříva, Lukáš Hub, Tomáš Janíček, Blaženka Orlitová, Tadeáš Kunovský, Barbora Losertová, Jarek Václavík, Lucie Jančíková, Nela Nasswetterová, Lukáš Zelík (fotogalerie).