Tři zlata z Opavy

09.06.2019 22:46

Opět po týdnu jsme se vrátili na atletický stadion v Opavě, kde se konalo krajské finále v Olympijském víceboji. Do něj jako vítězové okresu postoupila také naše škola. Naši sportovci museli zvládnout celkem 6 disciplín (běh 60 metrů, skok daleký, hod míčkem, lehy sedy, shyby a vytrvalostní běh), což v úmorném horku byl velmi náročný úkol. Ale zvládli jej na „jedničku". V soutěži družstev jsme nakonec obsadili v konkurenci 13 škol z Moravskoslezského kraje velmi pěkné 4. místo, když na bronzovou medaili nám chybělo pouhých 15 bodů (v přepočtu to znamená asi 2 kliky). Medaile jsme ovšem posbírali v soutěži jednotlivců, když na stupních vítězů jsme byli pětkrát. Nejdříve Anička Dubcová obsadila 3. místo mezi dívkami ročníku 2008, Štěpánka Dubcová byla ještě o stupínek lepší na 2. místě (ročník 2006). Lucie Křížková v nejmladší kategorii (2009) přesvědčivě zvítězila. Ve starší kategorii jí napodobila starší sestra Vanda, která také zvítězila. Třetí zlatou získal Lukáš Hasal v kategorii ročníku 2007. Trošku smolné bramborové medaile za 4. místa získali ještě Agátka Horutová a Martin Dubec. Vanda, Lucie a Lukáš se navíc automaticky nominovali na republikové finále, které se uskuteční v Brně. Ostatní jmenovaní ještě šanci na postup mají díky získaným bodům. Celé družstvo doplnili dále Lukáš Hub a Tomáš Petřkovský. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy (fotogalerie).

Kateřina Horutová