Tři želízka v ohni – tři medaile

13.03.2019 22:40

Po uspořádání školního kola zeměpisné olympiády byli vítězové jednotlivých kategorií vysláni do okresního kola, které se uskutečnilo ještě na konci února ve Fokusu v Novém Jičíně. Sice jsme věděli, že máme želízka v ohni, ale výsledek předčil veškerá očekávání. Všichni tři naši zástupci skončili totiž ve svých kategoriích na medailových pozicích. Štěpán Cigánek v kategorii B - žáků 7. tříd se umístil mezi téměř 30 soutěžícími na krásném 3. místě, když postup do krajského kola mu unikl pouze o půl bodu. V kategorii A - 6. třídy se Josef Šustek mezi svými vrstevníky umístil dokonce na 2. místě, což mu vyneslo postup do krajského kola. A o třetí medailový úspěch se postaral Jakub Sládeček v kategorii C - žáků osmých a devátých tříd, který rovněž skončil na výborném 2. místě a také bude reprezentovat naši školu v krajském kole. Všem třem chlapcům děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a Pepíkovi s Jakubem držíme palce 20. března při krajském kole v Ostravě.

Katka Horutová a Libor Petráš