Starojické holky dobývaly Brno

13.09.2018 21:21

Přes okresní a krajské kolo se 3 naše žákyně probojovaly do republikového finále OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), které se konalo ve dnech 5. – 7. 9. 2018 v Brně. Děvčata Agáta Horutová, Vanda Křížková a Štěpánka Dubcová absolvovala náročný dvoudenní desetiboj zahrnující běh na 60 m, skok daleký, dvouminutové kliky, shyby, leh-sedy, přeskoky přes švihadlo, hod míčkem a medicinbalem, trojskok a závěrečný běh na 1000 metrů.

Vše bylo zpestřeno doprovodným programem tanečnic zumby, seskokem parašutistů, ukázkami výcviku policejních psů, vojenské techniky, bojových umění, ale také autogramiádou našich slavných sportovců. Holky se mohly vyfotit se Šárkou Kašpárkovou, Petrem Frydrychem, Radkem Juškou, Míšou Hrubou, Martinem Doktorem a mnoha dalšími.

V samotném závodě holky předvedly výkony na hranici svých možností a my na ně byli právem pyšní. Agátka Horutová v nejmladší kategorii (ročník narození 2008) například dosáhla během 2 minut 276 přeskoků přes švihadlo, nebo předvedla 106 kliků či 98 lehů sedů. Nakonec obsadila v konkurenci 24 závodnic z celé republiky velmi pěkné 9. místo. Ještě o něco lépe skončila Vanda Křížková, která dlouho bojovala ve své kategorii ročníku narození 2006 o medaili. Nakonec z toho bylo krásné 7. místo ze všech děvčat v ČR. Vanda patřila mezi nejlepší ve shybech, kterých dokázala udělat 85, přes švihadlo skočila 291 krát a v běhu na 1000 metrů se předvedla výkonem 3:32 min. Nejlepšího umístění dosáhla Štěpánka Dubcová (také ročník 2006), která vybojovala vynikající 5. místo, rovněž z 24 závodnic z celé ČR, když ještě po 8 disciplínách byla na 2. místě a my tajně doufali v medaili. Štěpánka si vytvořila osobní rekord ve skoku dalekém výkonem 452 cm, blýskla se i 120 kliky či 76 shyby.

Kromě těchto krásných umístění holky dosáhly na diamantový odznak, což je nejvyšší možný stupeň v bodování tohoto náročného desetiboje. Agátce, Vandě a Štěpánce děkujeme za krásné 3 dny strávené s nimi společně v Brně, kdy se snažily ze všech sil co nejlépe reprezentovat nejen naši školu, ale i celou obec Starý Jičín (fotogalerie).

Na reportáž z České televize se můžete podívat na níže uvedeném odkaze.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12459375870-republikove-finale-odznaku-vsestrannosti-2018/318297374000005

Na další oficiální fotografie se můžete podívat na níže uvedených odkazech.

https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/rf-2018-slavnostni-zahajeni

https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/rf-2018-1-zavodni-den

https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/rf-2018-2-zavodni-den

https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie/rf-2018-vyhlaseni-vysledku

Kateřina Horutová