Štafetový pohár

15.05.2014 16:39

Ve čtvrtek 15. května se konalo na atletickém stadionu v Ostravě – Vítkovicích krajské kolo atletické soutěže družstev pro žáky 1. – 5. tříd „Štafetový pohár“. Za velmi nepříznivého počasí na atletické dráze, po které běhal i slavný Usain Bolt během Zlaté tretry, se k velkému běžeckému výkonu rozběhli i naši malí atleti. V konkurenci téměř 20 škol z celého Moravskoslezského kraje jsme dosáhli vynikajícího úspěchu především ve štafetě na 8 x 100 metrů 4. a 5. tříd, ve které jsme dokázali překonat i velké školy z Opavy, Ostravy, Havířova, Frýdku Místku, Karviné a získali jsme zlaté medaile. Po součtu dalších časů ze štafet na 8 x 100 metrů 1. až 3. tříd a po smíšené štafetě na 8 x 200 metrů jsme v celkovém pořadí obsadili konečné, pro sportovce trošku nešťastné 4. místo. I když v tak nabité konkurenci to byl pro naši školu veliký úspěch. Za vzornou reprezentaci školy děkujeme všem žákům, kteří za nás nastoupili: druháci Marie Dlabajová, Eliška Randýsková, třeťáci Blaženka Orlitová, Matyáš a Tadeáš Kunovští, Jarek Václavík, Tereza Konečná, Oldřich Vahalík, čtvrťáci Lucie Jančíková, Mirek Synek, Lukáš Zelík a páťáci Veronika Vilášková, Monika Hatlapatková, Jana Volková, Katka Kremlová, Jakub Zdražil, Vratislav Vahalík a Martin Hrubý (fotogalerie).