Republikové finále v Olympijském víceboji v Brně

11.09.2019 22:40

Opět po roce se konalo během prvního zářijového týdne v krásném sportovním areálu VUT v Brně republikové finále v Olympijském víceboji (OVOV). Postup čtyř našich sportovců z okresních a krajských kol až do tohoto finále bylo velkým úspěchem, kterého si v Brně všichni náramně užili. Ve stále silnější konkurenci se „naši" vůbec neztratili a předvedli výborné výkony. Během dvou soutěžních dní museli Lucie Křížková, Agátka Horutová, Lukáš Hasal a Štěpánka Dubcová předvést své sportovní umění a velkou bojovnost při zvládnutí deseti disciplín (běh 60m, skok daleký, trojskok, hod míčkem, lehy sedy, kliky, přeskoky přes švihadlo, shyby, hod medicinbalem a běh na 1000 metrů). Nakonec v konečném pořadí Lucie Křížková obsadila ve své věkové kategorii (2009) výborné 7. místo. Do první desítky se dostala také Agátka Horutová (2008), která skončila na velmi pěkném 8. místě. Pěkného výsledku dosáhl také Lukáš Hasal (2007), který byl devátý (v těchto kategoriích soutěžilo 30 - 40 závodníků). Poslední naše závodnice Štěpánka Dubcová (2006) byla ve velmi silné konkurenci téměř 70 děvčat dvanáctá. Věřte, že vůbec nebylo nijak jednoduché zvládnout během několika hodin třeba 300 přeskoků přes švihadlo, udělat 120 kliků nebo 80 shybů, pokračovat 90 sedy lehy, zaběhnout 60 metrů za 9 sekund, pak skočit do písku přes 4 metry, hodit kriketovým míčkem 35 metrů a na závěr si ještě zaběhnout 1 kilometr. Za to si naši reprezentanti jistě zaslouží velkou pochvalu a poděkování za krásnou reprezentaci naší školy (fotogalerie).

Celý závod byl doplněn doprovodným programem vojáků, policie ČR, exhibicí známých českých sportovců či autogramiádou. Potkat jsme se tak mohli s olympijským vítězem Davidem Svobodou, mistryní světa Šárkou Kašpárkovou nebo světovou rekordmankou na 800 metrů Jarmilou Kratochvílovou a mnoha dalšími. Děti si také mohly zatančit zumbu nebo si zaskákat na trampolínách. Navíc poznaly sportovce z jiných krajů, získaly nové kamarády a přivezly si spoustu nových krásných zážitků z Brna. A my s nimi. Zkrátka, stálo to za to!