Přírodovědná soutěž Mendelova gymnázia

22.12.2022 14:02

Velkou příležitost si zasoutěžit měly tříčlenné týmy deváťáků v pátek 16. 12. na Gymnáziu v Novém Jičíně, kde se konala tradiční přírodovědná soutěž Mendelova gymnázia zaměřená na znalosti z biologie, chemie, fyziky, ekologie a zeměpisu. Tématem letošního ročníku bylo „Lidské tělo" a právě na toto téma měly týmy zaslat (jako součást soutěže) i své natočené video. Z naší školy se této akce účastnily 3 týmy a po celodenním plnění úkolů ve zdejších laboratořích a sečtení všech bodů získal náš tým Vidličky tvořený Adamem Ježákem, Štěpánem Šubou a Matoušem Dodekem 5. místo, tým Alveoly ve složení – Veronika Rosová, Beáta Davidová a Kristýna Indráková krásné 3. místo a tým Kostíci, který tvořila Zuzana Pavlíková, Helena Dostálová a Daniela Konečná, zvítězil!

Všem soutěžícím děkujeme za krásnou reprezentaci školy a postupujícímu týmu přejeme také hodně úspěchů v krajském kole.

Marcela Cigánková