Přírodovědná soutěž Jaloveček

20.02.2017 20:00

Dne 9. a 10. února 2017 se tři týmy žáků naší školy vydaly na zámek Vsetín, aby se zúčastnily přírodovědné soutěže „Jaloveček" pořádané Muzeem Valašsko. Letošní rok nesla soutěž podtitul „Naši opeřenci". Soutěžilo se v přírodovědném testu a poznávání ptáků podle vzhledu, siluet a hlasu.

Ve čtvrtek soutěžilo 20 týmů složených z žáků 1. – 5. ročníku. Naši školu reprezentoval tým „Starojičané" ve složení: kapitán Štěpán Cigánek, Tereza Kemlová, Marie Kočnarová, Lukáš Ondryhal a Šimon Sagan a umístili se na pěkném 5. místě.

Pátek patřil žákům 2. stupně a soutěžilo celkem 13 týmů. Naši školu zastupovaly dva týmy děvčat. Tým „The Unicorn" ve složení kapitánka Nela Škařupová, Veronika Hasalová, Pavlína Jančová, Eliška Kremlová a Marie Rybářová získal 3. místo. Na 1. místě zazářila děvčata týmu „The Greens" kapitánka Nela Nasswetterová, Julie Hrdličková, Zuzana Klimparová a Hana Pavlíková. Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci naší školy (fotogalerie).

Marcela Cigánková