Pohár rozhlasu

15.05.2017 21:05

Každoročně se zúčastňujeme atletické soutěže družstev Pohár rozhlasu.  Letos tomu bylo stejně, akorát počasí nám nepřálo. A tak kromě soupeřů jsme museli bojovat také s velkou zimou a deštěm. V konečném výsledku družstva mladších a starších žáků obsadila 3. místa. Více se dařilo děvčatům, která svoje kategorie vyhrála a porazila všechny novojičínské školy. Postoupila do okresního finále. Tady samozřejmě byla konkurence těžší, přesto jsme se neztratili. Mladší žákyně v oslabené sestavě (ostatní atletky byly pro změnu házenkářkami na KF v házené v Karviné) skončily na pěkném, ale bolavém 4. místě. Bronzovou medaili a 3. místo v okrese dokázaly získat starší žákyně, které nestačily pouze na ZŠ Milady Horákové z Kopřivnice a ZŠ Frenštát. Z individuálních výkonů nás potěšila dvě vítězství. Nikola Štramberská zvítězila v běhu na 800 metrů výkonem 2:40 s a stala se spolumajitelkou vyrovnaného školního rekordu. Michaela Horutová zvítězila ve vrhu koulí výkonem 10,72 metrů a překonala 12 let starý školní rekord. Tato družstva reprezentovala: Štěpánka Dubcová, Vanda Křížková, Marie Dlabajová, Tereza Kemlová, Eliška Burianová, Adriana Šemberová, Beáta Nováková, Kristýna Hýžová. Bronzové medailistky bojovaly ve složení: Vendula Cabanová, Katka Kremlová, Marie Kasperčíková, Jana Volková, Adéla Doubravská, Jessika Sadílková, Nikola Štramberská, Míša Horutová, Marie Cabanová a Natálie Šimčisková (fotogalerie).