Olympiáda v Brně

15.09.2022 21:12

Od středy 7. září do pátku 9. září se uskutečnilo v Brně republikové finále v Olympijském víceboji, do kterého se podařilo postoupit také dvěma našim závodnicím Anežce Segeťové a Agátě Horutové. Čekala na ně čekala veliká konkurence, kterou tvořilo 650 závodníků a také 10 disciplín, které museli všichni závodníci během dvou soutěžních dní zvládnout. Naše mladé sportovkyně se ovšem ničeho nezalekly a po letní přípravě předvedly super výkony. Anežka soutěžila v kategorii dívek narozených v roce 2012. Po oba dny „makala" ze všech sil a v některých disciplínách patřila mezi nejlepší. V hodu míčkem vyhrála výkonem 31,50 metrů, v běhu na 1000 metrů byla třetí v čase 3:50 min. Nakonec po deseti disciplínách obsadila Anežka krásné 10. místo v celé České republice. Což je při její premiéře v republikovém finále super výsledek. Další naše závodnice Agáta Horutová byla z jednotlivých disciplín třetí nejlepší ve skoku přes švihadlo výkonem 324 přeskoků za 2 minuty. Agáta nakonec ve velmi těžké konkurenci dalších 120 děvčat stejné věkové kategorie (ročník narození 2008) obsadila pěkné 29. místo. Celou soutěž doprovázelo také mnoho jiných aktivit. Jednou z nich bylo také exhibiční utkání mezi známými osobnostmi, na vlastní oči tak děvčata mohla potkat Lukáše Rohana, Adama Helceleta, Jakuba Holušu či Šárku Kašpárkovou. Také si mohly vyzkoušet netradiční sporty či se zúčastnit autogramiády slavných sportovců.

Oběma děvčatům samozřejmě gratulujeme a děkujeme za to, že po oba dva dny se vydávaly ze všech sil, aby dosáhly co nejlepších výkonů a dobře tak reprezentovaly nejen naši školu, ale celou obec Starý Jičín. A oběma přejeme hodně dalších sportovních úspěchů (fotogalerie).