Medailový Pohár rozhlasu

12.05.2022 22:26

Ve čtvrtek 5. května se uskutečnilo na atletickém stadioně v Kopřivnici okresní finále atletické  soutěže družstev Pohár rozhlasu pro žáky 6. až 9. tříd, kterého se zúčastnila také naše škola. Zastoupení jsme měli ve všech 4 kategoriích, naši výpravu tvořilo téměř 40 závodníků. A nutno podotknout, že jsme se v konkurenci nejlepších škol novojičínského okresu vůbec neztratili a v každé kategorii jsme bojovali o ty nejcennější medaile. Tu bronzovou si zasloužila starší děvčata z 8. a 9. tříd, která reprezentovala naši školu ve složení Ema Polášková, Katka Jurajdová, Iveta Michalíková, Ema Lajchová, Kája Šnirchová, Anežka Hrdličková, Katka Bartoňová, Eliška Studená, Eliška Mikulíková a Sára Valošková. Na 3. místě se umístili také mladší chlapci ze 6. a 7. tříd, kteří se předvedli v tomto složení - Richard Sňahničan, Štěpán Šnirch, Mikuláš Bezděk, Jan Škařupa, Franta Pavlík, Matouš Sládeček, Ondra Slavík, Vojta Bezděk. O stříbrné medaile se postaralo družstvo mladších žákyň Adéla Hasalová, Ellen Simperová, Viola Bezděková, Veronika Cabanová, Martina Adamcová, Lucie Křížková, Hana Hasalová, Agáta Horutová, Monika Maléřová a Denisa Zdražilová. O poslední úspěch se zasloužili starší kluci, kteří rovněž získali krásné 2. místo. To vybojovali Marian Hanousek, Lukáš Hasal, Petr Závada, Patrik Zelenka, Vít Vrobel, Tomáš Sládeček, Ondřej Slavík, Ondřej Orlita, Ondřej David a Rosťa Krejsa.

Z individuálních výkonů zaujal výkon Petra Závady, který vyhrál soutěž ve skoku vysokém výkonem 172 cm a k tomu se pokoušel i o překonání školního rekordu. Skok vysoký také vyhrála mladší žačka Lucie Křížková, která skočila 128 cm a v běhu na 600 metrů byla také první časem 1:49 min. Vítězku máme i ve skoku dalekém mladších žaček, když Hance Hasalové se podařilo skočit 430 cm. Mikuláš Bezděk byl nejrychlejší mezi mladšími chlapci na 60 metrů časem 8,33 s. Na stříbrné pozici skončila Agáta Horutová v hodu míčkem výkonem 36, 46 m a Vojta Bezděk v běhu na 1000 metrů časem 3:22 min. Velmi se nám dařilo ve vrhu koulí, kdy mezi staršími dívkami skončily na 2. a 3. místě Katka Bartoňová a Iveta Michalíková. Obě předvedly výkon přes 9 metrů. U kluků podobně Rosťa Krejsa a Ondřej David obsadili 2. a 3. místo výkony přes 10 metrů. O 3. místo se ještě zasloužila Anežka Hrdličková ve skoku vysokém, kdy přeskočila laťku ve výšce 136 cm a Ema Polášková v běhu na 800 metrů časem 2:51 min. Všem našim reprezentantům děkujeme za reprezentaci naší školy a za odvahu, kdy se nikdo z nich nezalekl těžké konkurence z kopřivnických, frenštátských a dalších škol a všichni předvedli výborné výkony (fotogalerie).

Kateřina Horutová a Libor Petráš