Medailové žně na olympijském víceboji v Odrách

18.04.2022 21:27

Po dvouleté přestávce se uskutečnilo v pondělí 11. dubna v Odrách okresní finále v olympijském víceboji za účasti mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové, která je hlavní tváří tohoto sportovního projektu. A také za účasti sportovců z naší školy, kteří se na sportovní zápolení s ostatními školami po dlouhé době hodně těšili.

Všichni soutěžící museli zvládnout 5 disciplín (trojskok, hod medicinbalem, po dobu 2 minut skákat přes švihadlo a dát co nejvíce kliků, na závěr běhat 1 kilometr či urazit s driblinkem co nejdelší vzdálenost během 2 minut). Nám se dařilo opravdu skvěle, proto se při závěrečném vyhlášení objevovali naši reprezentanti na stupních vítězů velmi často. Nejdříve v soutěži jednotlivců v kategorii dívek ročníku 2012 zlatou medaili získala Anežka Segeťová, která si tímto umístěním vybojovala postup do krajského finále. V něm se objeví i Štěpán Škařupa, který v kategorii chlapců ročníku 2010 obsadil rovněž 1. místo. Zlatou medaili získala také Lucie Křížková (2009). První místo obsadila i Agáta Horutová a za ní se na 2. místě v kategorii dívek 2008 umístila další naše závodnice Anna Dubcová. V kategorii chlapců stejného ročníku byl druhý Martin Dubec. V nejstarší kategorii ročníku 2007 byla nejlepší Ema Polášková, 2. místo obsadili Anežka Hrdličková a Lukáš Hasal. Všichni tito jmenovaní postupují do krajského kola. To se podařilo ještě ze 4. místa Ellen Simperové (2009). Třešničkou na dortu bylo už jen vyhlášení nejlepšího družstva celé soutěže, kterým se stala naše škola před druhou ZŠ Pohořská Odry a třetí ZŠ Tyršova Frenštát. Naše družstvo reprezentovali Lucie Křížková, Agáta Horutová, Anna Dubcová, Katka Jurajdová, Štěpán Škařupa, Martin Dubec, Radek Gajdošík a Ondřej Slavík. I toto družstvo si zajistilo postup do krajského finále, které se uskuteční 27. května v Havířově. Všem našim reprezentantům samozřejmě gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy (fotogalerie). Samozřejmě všem budeme držet palce na krajském finále. Na konečné výsledky našich reprezentantů se můžete podívat na tomto odkazu:  

https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/data/ovovContest/district/file/vysledky-ok-novy-jicin-2022-komplet.pdf

Kateřina Horutová