Máme stříbro z kraje!

14.10.2018 12:11

Vynikajícího výsledku dosáhlo naše dívčí družstvo v úterý 9. října na krajském finále v přespolním běhu v Krnově. Tady se probojovaly jako vítězky z okresního kola. Na startovní čáru si stoupla naše šestice běžkyň Vanda Křížková, Štěpánka Dubcová, Tereza Kemlová, Marie Dlabajová, Kristýna Černá a Julie Ševčíková vedle ostřílených závodnic z Opavy, Frýdlantu nad Ostravicí, Opavy či Vratimova. A nezalekla se vůbec ničeho. Na kilometr a půl dlouhé trati se podařilo doběhnout děvčatům v první polovině startovního pole. A co víc. V nejlepší desítce jsme měli Štěpánku Dubcovou, která byla šestá a Vanda Křížková dokonce dlouho bojovala o vítězství a nakonec z toho byly krásná stříbrná medaile v kategorii jednotlivců. S napětím jsme očekávali vyhlášení výsledků družstev, kdy se sčítají umístění všech závodnic dohromady. Velká radost v našem družstvu propukla poté, kdy jsme se dověděli, že naše škola se umístila na výborném 2. místě a pustila před sebe pouze atletickou ZŠ Englišova z Opavy. Všech šest našich děvčat převzalo na stupních vítězů stříbrné medaile a nám nezbývá nic jiného, než jim pogratulovat a poděkovat za příkladnou reprezentaci naší školy, za bojovnost, vůli vyhrát a nebát se (fotogalerie).

Kateřina Horutová