Krajský atletický čtyřboj

02.06.2016 21:00

V pátek 27. května se žákyně naší školy zúčastnily krajského finále Atletického čtyřboje ve Frýdku Místku, kam postoupily jako vítězky okresního kola. Byly to „opravdové závody“ na tartanu, s elektronickou časomírou a hlavně s konkurencí jako hrom. Vedle škol z Ostravy, Opavy, Frýdku Místku, Havířova, Karviné, Třince či Rýmařova jsme jako jediná vesnická škola bojovali ze všech sil a zlepšili se téměř ve všech disciplínách. Toto zlepšení představovalo téměř 300 bodů, přesto jsme obsadili z 11 škol 8. místo, když celkovým vítězem se stala suverénně ZŠ Englišova z Opavy, která bude i horkým favoritem celorepublikového finále.

Z individuálních výkonů nám nejvíce udělala radost Nikola Štramberská, která se dostala do desítky nejlepších z celkového počtu 50 závodnic v běhu na 800 metrů časem 2:44 min. A jen 4 sekundy zaostává za školním rekordem. Mezi 10 nejlepších byla i Eva Pantůčková v běhu na 60 metrů svým nejlepším osobním výkonem 8,57 s. Simona Závadová se dostala do první desítky díky výkonu ve skoku dalekém 453 cm. Dočkali jsme se i pomyslné medaile, když Míša Horutová skončila ve vrhu koulí na velmi pěkném 3. místě výkonem 9,53 metrů. Kromě těchto závodnic naše družstvo doplnila ještě Jana Volková. Všem těmto děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy (fotogalerie).

Katka Horutová