Krajské finále v Olympijském víceboji v Havířově

31.05.2023 20:19

V pátek 26. května odjelo naše družstvo na krajské finále Olympijského víceboje do Havířova, kam se probojovalo z okresního kola. Anežka Segeťová, Julie Kratochvílová, Nela Hubová, Ellen Simperová, Alexandr Benda, Daniel Jurajda, Václav Podhradský a Richard Sňahničan bojovali ze všech sil, aby zvládli 6 náročných disciplín (běh na 60 metrů, skok daleký, hod míčkem, po dobu 2 minut udělat co nejvíce sedů lehů a také shybů a na závěr ještě se poprat s vytrvalostním během či 2 minuty driblovat). Celé naše družstvo to zvládlo velmi dobře a v konkurenci 15 družstev obsadilo pěkné 8. místo. Ještě o něco lépe se nám dařilo v soutěži jednotlivců, kde jsme posbírali několik umístění v první desítce, ale také získali vytoužené medaile. Krásného 6. místa z celkem 35 soutěžících vybojovala mezi dívkami narozenými v roce 2009 Ellen Simperová. O jednu příčku lépe se na skvělém 5. místě ve své věkové kategorii ročníku 2011 umístila Nela Hubová. O medaili celou soutěž bojoval Alexandr Benda, který mezi chlapci ročníku 2011 nakonec obsadil krásné 3. místo a vybojoval bronzovou medaili. V čele celého závodu byla také Anežka Segeťová (ročník 2012), která vybojovala stříbrnou medaili za výborné 2. místo. Do republikového finále postupují vítězové jednotlivých kategorií, ale díky získaným bodům mohou postoupit ještě další jednotlivci. A tak držíme palce našim sportovcům, aby se aspoň některým z nich postup vydařil a mohli se podívat na republikové finále, které se uskuteční v září v Brně (fotogalerie).

Kateřina Horutová