Krajské finále Poháru rozhlasu

29.05.2019 18:28

V pondělí 27. května jsme jako vítězové mladší kategorie žákyň jeli na atletický stadion do Opavy, kde se konalo krajské finále atletické soutěže družstev Pohár rozhlasu. Mezi sebou se střetla nejlepší družstva Moravskoslezského kraje a tomu odpovídaly také výborné výkony mnoha závodníků. Jsme moc rádi, že naše holky se mezi nimi vůbec neztratily a do konce závodu bojovaly o medaili. Musely se poprat s atletkami z Opavy, Ostravy, Rýmařova, Třince či Českého Těšína. Nakonec v konkurenci celkem 8 družstev naše děvčata obsadila krásné 4. místo, když o bronzovou medaili svedla boj se ZŠ Porubská z Ostravy a prohrála jen o maličký kousek. Před sebou tak nechala pouze dvě atletické školy z Opavy a jednu z Ostravy. Navíc svůj bodový zisk oproti okresnímu finále v Kopřivnici vylepšila o dalších 400 bodů. Bramborové medaile je tak vůbec nemusí mrzet. Z individuálních výkonů je třeba zmínit 1. místo Zuzany Hrňové, která výkonem 52,79 metrů překonala školní rekord v hodu míčkem a stala se jejím novým držitelem. Barbora Losertová ve stejné disciplíně byla pátá výborným výkonem 46,36 metrů. Na medailovou pozici se dostala také Marie Dlabajová, která byla třetí v běhu na 600 metrů výborným časem 1:48,7 sec. V běhu na 60 metrů byla Maruška potom časem 8,88 s devátá. Na 7. místě se také v běhu na 600 metrů umístila Vanda Křížková časem 1:54 sec. Medaile o dva centimetry unikla Štěpánce Dubcové, která ve skoku dalekém byla čtvrtá výkonem 457 centimetrů. V první desítce se ještě umístila Tereza Kemlová v běhu na 60 metrů, které zaběhla za 8,8 sec. Celé naše družstvo kromě jmenovaných doplnily ještě Eliška Randýsková, Julie Ševčíková, Sandra Hubová a Vendula Varyšová. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Také za chuť a odvahu poprat se s těmi nejsilnějšími (fotogalerie).

Kateřina Horutová