Kinderiáda

21.05.2013 16:37

V úterý 21. května 2013 se se žáci 2. – 5. tříd ZŠ Starý Jičín zúčastnili již podruhé velké atletické soutěže družstev KINDERIÁDA v Ostravě – Porubě. V konkurenci 32 škol z celého Moravskoslezského kraje se naše škola neztratila a vedla si na výbornou. Po součtu všech atletických disciplín, kterých se naše 10 – členné družstvo zúčastnilo, jsme obsadili krásné 3. – 4. místo v kraji. Díky výbornému umístění našich žáků jsme postoupili do celostátního pražského finále, ale z důvodu účasti v celostátním finále v loňském roce se podle pravidel soutěže dvakrát za sebou zúčastnit nemůžeme. Ale i tak jsme s tímto umístěním velice spokojeni, protože jsme si ověřili, že v konkurenci sportovních a městských škol se naši mladí a nadějní sportovci neztratí (fotogalerie).

Z jednotlivců na stupně vítězů dosáhla v hodu kriketovým míčkem Jana Volková, která výkonem 31,50 m neměla mezi ostatními závodnicemi konkurenci a obsadila krásné 1. místo. Ve štafetě na 4 x 60 m se naše družstvo ve složení Miroslav Synek, Veronika Vilášková, Michaela Horutová a Martin Zelík umístilo na pěkném 3. místě. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i obce celému družstvu, do kterého patřili: Blaženka Orlitová (II.B), Jaroslav Václavík (II.A.), Lucie Jančíková, Miroslav Synek a Lukáš Zelík (III.r.), Veronika Vilášková, Jana Volková (IV.A), Robin Raška (IV.B), Michaela Horutová a Martin Zelík (V.r.).