Dvě zlata z Havířova!

05.06.2022 21:10

V pátek 27. května se vydala na krajské finále v Olympijském víceboji do Havířova výprava našich sportovců, aby se utkala s nejvšestrannějšími sportovci z celého Moravskoslezského kraje. Zastoupení jsme měli v soutěži družstev, kde nás reprezentovala 4 děvčata a 4 chlapci, i v soutěži jednotlivců. A vedli jsme si na výbornou. V šesti disciplínách, které museli všichni zúčastnění splnit (běh na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem, po dobu dvou minut udělat co nejvíce shybů a lehů-sedů a na závěr soutěže ještě zaběhnout 1 kilometr či po dobu 2 minut driblovat) nakonec naše družstvo obsadilo v konkurenci 16 družstev velmi pěkné 6. místo. Ještě více se nám dařilo mezi jednotlivci. Na nejvyšší stupínek pro zlatou medaili si došla Anežka Segeťová ze 3. třídy, která byla nejlepší z děvčat v ročníku 2012. Anežka se blýskla ve skoku dalekém výkonem 360 cm, v hodu míčkem 31 metrů či v běhu na 1000 metrů (4:05 min). Zlatou medaili získala také Lucie Křížková ze 7.B, která zvítězila mezi děvčaty narozenými v roce 2009. Lucie skočila do dálky 440 cm či v běhu na 1000 metrů vyhrála ve své kategorii časem 3:40 min. Obě děvčata si díky tomuto krásnému umístění   vybojovala postup do republikového finále, které se uskuteční v září v Brně. Dalšího hezkého umístění dosáhla Ema Polášková z 8.A, která skončila těsně na 4. místě a Agáta Horutová ze 7.B, která byla pátá. Obě děvčata ještě díky vysokému bodovému zisku mají šanci také na postup do republikového finále. Ze všech sil bojovali i další naši závodníci. Anežka Hrdličková, která skočila do dálky 485 cm a chyběly jí pouze 4 cm k překonání školního rekordu. Lukáš Hasal, se kterým se loučíme po mnohaleté reprezentaci školy v této soutěži. O hezké výkony se zasloužili také Anička Dubcová, Martin Dubec, Ondřej Slavík, Ellen Simperová, Adéla Hasalová, Ríša Sňahničan, Štěpán Škařupa, Katka Jurajdová a Radek Gajdošík (fotogalerie).