Běháme pro radost (a pro medaile :-))

07.10.2018 14:00

Ve čtvrtek 27. září se konalo ve Frenštátě pod Radhoštěm okresní finále v přespolním běhu pro žáky 6. až 9. tříd. Těchto tradičních závodů v okolí frenštátských skokanských můstků se zúčastnilo přes 20 škol z celého novojičínského okresu. A my se můžeme pochválit velmi pěknými výsledky. Nejdříve starší kluci ve složení Mirek Synek, Vojta Cigánek, Jarek Václavík, Lukáš Zelík a Tomáš Tisovský obsadili 13. místo. Kluci mladší Jakub Jurčák, Marek Štramberský, Ondřej Orlita, Štěpán Bělíček a Oldřich Vahalík doběhli na výborném 5. místě. A pak přišly medaile. O stříbrnou medaili se postaralo družstvo starších žákyň Blaženka Orlitová, Eliška Burianová, Julie Ševčíková, Marie Kočnarová a Tereza Konečná, když na vítězství jim chyběly pouhé 4 body. Navíc Blaženka Orlitová v kategorii jednotlivců získala velmi cennou bronzovou medaili. Největší radost nám udělalo družstvo mladších žákyň, které už potřetí za sebou dokázalo vyhrát tuto soutěž a získat pro naši školu zlatou medaili. Navíc postoupilo do krajského finále, které se uskuteční 9. října v Krnově. Třešničkou na dortu pak už byly stříbrná medaile pro Vandu Křížkovou a bronzová medaile Štěpánky Dubcové mezi jednotlivci. Celé družstvo kromě Vandy a Štěpánky tvořila Kristýnka Černá, Marie Dlabajová a Tereza Kemlová. Všem našim reprezentantům děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy (fotogalerie).

Kateřina Horutová a Libor Petráš