Batůžkový projekt Mary´s meals

19.01.2020 21:55

V předvánoční atmosféře se naše škola tak jako v předchozích letech zapojila do charitativního projektu. Tentokrát padla volba na Batůžkový projekt mezinárodního hnutí Mary´s meals.

Mnoho dětí zapojených do programu Mary’s Meals nemá základní učební pomůcky, jako tužky a sešity. Prostřednictvím tohoto projektu jsme sestavili batůžky s věcmi, které d​ě​ti potřebují a usnadňují jim učení. Pro mnoho z nich bude batůžek od Mary’s Meals jediným dárkem, který kdy dostali. 

Naší škole se společně s dětmi a rodiči podařilo sestavit celkem 81 batůžků! Tyto batůžky byly odvezeny na sběrné místo v Ostravě, kde organizátory jejich množství velmi mile překvapilo. Pár věcí, ze kterých již nebylo možné sestavit žádný celý batůžek, bylo odvezeno do Charity v Novém Jičíně. Všem, kteří se zapojili, moc děkujeme!!! Také děkujeme panu Michalu Cigánkovi za odvoz na sběrné místo.

                

Za žákovský parlament Martina Houšková