Bankéři do škol

29.10.2019 22:30

„Mladí lidé jsou na internetu prakticky 24/7 a je pro ně běžné řešit vše přes telefon. Od mailů, komunikace na sociálních sítích, nákupů v e-shopech, až po internetové bankovnictví," Tomáš Hládek, poradce ČBA pro platební styk a kyberbezpečnost. Každý z nich by měl vědět, jaká nebezpečí na internetu hrozí a hlavně znát pravidla jeho bezpečného užívání. I to byl jeden z hlavních důvodů, proč vznikl projekt „Bankéři do škol" České bankovní asociace a naše škola se do něj v říjnu zapojila.

Ve středu 9. října měli žáci 9. ročníku možnost tuto problematiku prodiskutovat s jedním z představitelů bankéřů panem Michalem Pituchou, který je zároveň absolventem naší školy. Pan bankéř dovedl žáky zaujmout a mnozí z nich besedu hodnotili jako velmi zajímavou a prospěšnou.

Martina Houšková